To, že sa deti učia od svojich rodičov a starých rodičov, je úplne normálne. V istom veku sa však garde zvykne obrátiť. Ako? No tak, že rodičia potrebujú informácie od svojich detí. Niektorí sa tomu však zvyknú brániť zubami nechtami a ani za nič na svete, nedokážu prijať radu od svojich ratolestí. To je ale veľká chyba.

smích
 
Všetko ide dopredu
 
Svet ide dopredu, spolu s ním technológie a všetko ostatné. Je teda logické, že každá generácia oplýva istou kategóriou vedomostí a zručností. Tak ako naše staré mamy dokážu navariť tú najlepšiu domácu knedľu s pečenou kačkou a červenou dusenou kapustou, ich vnúčatá ovládajú prípravu dokonalého burgru, morských plodov, či iných moderných gastronomických vychytávok.
Podobné je to samozrejme s modernými technológiami. Nie je žiadna hanba, že vaše dieťa ovláda počítač desaťkrát lepšie ako vy, alebo dokáže smsku napísať za pár sekúnd, pričom vy s ňou bojujete aj päť minút.
 
Opýtajte sa ich !
 
Ďalšou výhodou dnešných mladých generácií, je ich znalosť cudzích jazykov. Vďaka tomu majú prístup k omnoho širšiemu okruhu informácií. Ak vám teda oznámia nejakú novinku, pokúste sa aspoň chvíľku počúvať. Veci, ktoré robíte automaticky a o ich správnosti ste presvedčení na milión percent, môžu byť v skutočnosti aj inak. Napríklad také separovanie odpadu, spomínané postupy pri varení, či rôzne moderné spôsoby zdravého stravovania.

cvičení

Svoje robí samozrejme internet. Kým vy, ste museli zájsť do knižnice, alebo si informácie vyhľadať iným komplikovaným spôsobom, vaše deti sa k nim dokážu dostať v priebehu niekoľkých sekúnd. Preto sa nehanbite požiadať radu od svojich ratolestí. Verte, že to nie je žiadna hanba. Práve naopak, takýmto správaním im len dodáte pocit dôležitosti, a to v tom dobrom slova zmysle. Zhodujú sa na tom aj psychológovia. Podľa nich takýmto spôsobom dokážete výrazne upevniť a zlepšiť váš vzťah. Dieťa totiž získa pocit, že aj ono, dokáže pomôcť vám. A to je veľmi dôležité.