Základom úspechu je vzájomný kompromis. Ak chcete rekonštrukciu izby vášho syna alebo dcéry prežiť bez hádok a následnej nie príliš príjemnej tichej domácnosti, budete musieť od nejakých, aj vašich názorov ustúpiť a vyhovieť nejakým až príliš originálnym názorom vášho dieťaťa.

studium

1.       Výber farby – Je možné, že vaše pubertálne dieťa, najmä syn, si bude chcieť izbu vymaľovať nejakou veľmi tmavou, možno až čiernou farbou. Vám je síce jasné, že izba v čiernom prevedení pôsobí pochmúrne a nemá najlepší vplyv ani na psychiku, vášmu synovi to ale môže pripadať ako skvelý nápad. Predtým, ako mu svojim spôsobom poviete, že to nie je podľa vás najlepší nápad a že tmavé farby pôsobia skôr depresívne, sa párkrát hlboko nadýchnite a hlavne – príďte na kompromis. Napríklad, dohodnite sa s ním, že sa izba premaľujte na bledšiu farbu, ale nábytok a ostatné príslušenstvo si môže zariadiť vo farbe tmavej. Môžete sa s ním taktiež dohodnúť, že natmavo namaľujete len niektoré steny, napríklad jednu alebo dve.

2.       Doplnky –Určite si pamätáte aj z vašej detskej izby všelijaké plagáty a obrázky vytrhané z časopisov a následne polepené po každej stene vo vašej izbe. Dnes už pravdepodobne túto možnosť dekorácie izby nepreferujete tak, ako kedysi v tých časoch. Preto ak váš syn bude od vás požadovať niečo podobné, zaobstarajte mu nejaký moderný zarámovaný obraz alebo originálny plagát s kvalitnou lamináciou. Týmto nápadom vaše dieťa určite nepohrdne a bude vám zaň vďačné.

oblečení

3.       Nábytok –Najdôležitejší článok izby. Základom izby študenta musí byť pohodlná posteľ a samozrejme pracovný kútik – veľký stôl na ktorý sa zmestí počítač a materiály a knihy patriace k štúdiu. Nepodceňte ani kvalitnú stoličku alebo kreslo – vaše dieťa na ňom presedí väčšinu prežitého dňa, a to či už ide o vysedávanie pri počítači alebo o samotné, dôležité štúdium.