Aké tajnosti ukrývajú idoly našich detských čias? Poďme  to spoločne zistiť.
Bart Simpson
Túto žltú postavičku so špicatými vlasmi si spájame s rebelom a dojmom, že ide o 100 % chlapčenský charakter z populárneho seriálu Simpsonovci. Češky i slovenský divák nemal a nemáme prečo pochybovať, že Bart Simpson je chlapec ako vyšitý, no v americkej verzii seriálu Barta dabuje žena, konkrétne Nancy Cartwright. Ale treba uznať, že odviedla skvelú prácu a tento fakt, že Barta dabuje ženský hlas si zrejme neuvedomí ani americký divák.

bart simpson

Johny Bravo
Tí, ktorí ste v detstve chytili rozprávkový kanál Cartoon Network pravdepodobne poznáte aj tento charakter a viete, že išlo o paródiu svalnatého a vyčesaného frajera so slnečnými okuliarmi, ktorý v každej jednej epizóde  balil nejakú kočku. No vždy neúspešne, nakoľko bol hlúpy a na scénu zakaždým vstupoval so svojim prehnaným „macho“ postojom a vlastnosťami i vetami, kvôli ktorým ho každá žena odmietla riadnym buchnutím kabelkou o jeho hlavu. Táto animovaná šou by takmer nezačala svoje pravidelné vysielanie. Hrozilo, že tento seriál bude stiahnutý z vysielania, no jeho vysielanie nakoniec úspešne vybojovali tri ženy, Elen Cockrill, Janet Mazotti a Julie-Kane Ritsh.

Spongebob Squarepants- Gary a Parick
Spongeboba pozná každý, ako aj jeho najlepšieho priateľa Patricka a „domáce zviera“ slimáka Garyho. No viete, že Patrick a Gary sú rodinnými príbuznými? V jednej z epizód je o tomto fakte zmienka.
Beavis and Butthead
Tieto charaktery vznikli na základe dvoch reálnych ľudí, s ktorými sa ich tvorca Mike Judge stretával v školských časoch, mali aj rovnaké prezývky.
Káčer Donald

disneyland

Kto by to v dnešnej dobe povedal, že  pomotaný animovaný káčer Donald Duck je americkým vojnovým hrdinom? V roku 1943 vystupoval v americkej anti-nacistickej kampani v podobe animovanej rozprávky Der Fuehrer’s Face.