Ľudia, ktorí majú psíka, veľmi dobre vedia čo to je, nie je to len o nekonečnej láske zvieraťa k svojmu majiteľovi, ale zároveň aj o veľkej starostlivosti majiteľa o zvieratko. Na príchod šteniatka do rodiny je potrebné sa poriadne pripraviť a naučiť sa mnoho nových vecí, ako je napríklad postup ako kŕmiť šteňa, či ako často chodiť so šteňaťom von a podobne.

psí čumák

Čo musíte vedieť o starostlivosti psa pred tým, než si ho donesiete domov?

Mnoho ľudí si zaobstará psa bez toho aby vedeli, koľko času a koľko povinností ich bude pes stáť, a potom sa veľmi rýchlo stane, že psy končia na uliciach, či v útulkoch, pretože ľudia zostanú zaskočení z toľkých povinností, či informácii. Pred tým, než sa rozhodnete mať psa je potrebné si zistiť, čo všetko taká starostlivosť o psa so sebou prináša. Pred tým, než príde samotný pes do vašej domácnosti, určite by ste mali vedieť, ako kŕmiť šteňa, ako často venčiť psa, ako často kúpať, či česať psa a podobne. Áno, všetky tieto otázky majú svoje odpovede, ktoré by ste určite mali poznať predtým, než sa rozhodnete priviesť psa do vašej domácnosti. Existuje mnoho kníh, či odborných článkov o tom, ako sa starať o psa a podobne, ktoré je potrebné si prečítať a pripraviť sa tak na príchod šteniatka do domácnosti. Pes je totižto živé stvorenie, o ktorom sa hovorí, že nemá city ani pamäť, k čomu sa my však vôbec neprikláňame, pretože pes vie dať človeku najväčšiu lásku, niekedy dokonca vie dať pes človeku viac lásky, ako človek.

yorkshirský terirér

Ako často by ste mali kŕmiť šteňa?

Poďme sa však pozrieť na to, ako často kŕmiť šteňa. Tak, ako aj malé deti majú stanovené časové intervaly kedy a ako často majú jesť, tak to je aj u šteniat, pri ktorých hovoríme, že by mali jesť minimálne trikrát za deň a maximálne 5 krát denne, aj to však len ak ide o príliš malé šteňa. Ak sa chcete dozvediet viac o tom, ako kŕmiť psa, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/magazin/krmenie-a-recepty/stravovanie-u-steniatka-ako-ho-spravne-krmit-a-neprekrmovat/.