Pri kŕčových žilách je veľmi podstatné, aby ste nosili kvalitnú a hlavne tú správnu obuv. Práve to, čo máme na nohách, ovplyvňuje, či budú v pohodlí, alebo extrémne zaťažované. Na podpätky by ste mali zabudnúť. Topánky, pri ktorých sa vaše chodidlá https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/310991-urea-v-kremoch-zmakcuje-aj-chodidla/ doslova dotýkajú zeme, tiež nie sú ideálne.

Človek v botaskách

Ortopedická obuv – najlepšia možnosť

Ak trpíte kŕčovými žilami, určite by ste si mali svoj botník naplniť špeciálnou ortopedickou obuvou. Nemusíte sa obávať, že tieto kúsky narušia váš celkový outfit. V minulosti síce ortopedické topánky naozaj nevyzeralo najlákavejšie. Avšak dnes nájdete i množstvo štýlových a zároveň zdravých modelov.

Balerínky radšej odložte

Balerínky bez akéhokoľvek ortopedického formovanie taktiež nie sú dobrou voľbou. A sa týchto topánok predsa len neviete vzdať, kúpte si také, ktoré majú vo vnútri kvalitné formovania alebo si do nich vložte ortopedickú vložku. To isté platí aj lacných teniskách a botaskách.

Ihličky sú zakázané!

Topánky na vysokom podpätku sú zakázané úplne. Ich noseniu sa vyvarujte najme tesne po odstránení kŕčových žíl venasum.com. Vtedy potrebujú vaše nohy to najväčšie pohodlie. Dôležité je i to, že časté nosenie topánok na príliš vysokom podpätku, môže spôsobiť vznik tohto ochorenia. Takže milé dámy, ak máte svoje nohy v poriadku a chcete aby to takto ešte dlho ostalo, ihličky noste len príležitostne.

Tenisky v mláke na chodníku

Čo nosiť pri športovaní?

Pri športe by ste si mali dať na svojej obuvi záležať dvakrát tak. Nohy sú namáhané omnoho viac ako pri klasickej chôdzi. Preto si zaobstarajte topánky, ktoré vám budú v prvom rade pohodlné, budú mať vnútorné ortopedické formovanie a taktiež budú odpružené.

Do lesa len v turistických topánkach

Na turistiku noste výhradne turistické topánky so spevneným členkom a tvrdšou podrážkou. Botasky vo všeobecnosti nie sú vhodnou možnosťou na takúto pohybovú aktivitu.