Áno, presne takto sa volá film. A nie hocijaký. Divákov zoznámi nielen so životom hlavnej predstaviteľky ale i so životom miestnych ľudí v tejto čarovnej, magickej krajinke. A ako vo filme sa môžete cítiť aj Vy! Vyberte si dovolenku v jednom z príťažlivých miest Toskánska. Je len na Vás, či sa rozhodnete bývať na samote medzi vinohradmi obklopení olivovými hájmi, v ubytovacom zariadení typu B&B, kde Vám s najväčšou pravdepodobnosťou práve sám majiteľ naservíruje raňajky a chutnú kávičku, v apartmáne v meste alebo sa rozhodnete pre  ubytovanie klasicky v hoteli. Pokiaľ Vás prepadla chuť si začať plánovať, kde a ako stráviť tohtoročnú dovolenku, mám pre Vás skvelé typy kam zájsť. Toskánsko  je mimoriadne známe pre svoje slávne vinice a odrody kvalitných vín .

véž

Florencia
Hlavné mesto Toskánska v sebe skrýva mnoho zaujímavého. Patrí medzi najznámejšie európske mestá umenia a architektúry. Niektoré z najkrajších stavieb nájdeme na námestí Piazza del Duomo. Stojí tu Duomo ( dóm), Campanile (zvonica) a Battisterio ( kaplnka). Milovníci múzeí nájdu neďaleko  Museo dell´Opera del Duomo a Museo Nazionale del Bargello. Neďaleko sa nachádza druhé najväčšie námestie – Piazza della Signoria. Keďže parkovacie miesta sú vo Florencii dosť veľkým problémom, odporúčam prísť do Florencie vlakom, ktorým je možné sa presunúť i k ďalším turistickým atrakciám v Toskánsku. Nevynechajte slávny most Ponte Veccchio a za pohľad stojí i prekrásna socha Davida od slávneho Michelangela ako i sochy v Medicejskej kaplnke.

toskánsko

Chianti
Kľukatá cesta a zvlnené kopčeky pomedzi olivovníky i vinice, kde sa pestuje slávna odroda viniča- Chianti, sa tiahne od Florencie smerom na juh, a ponúka výnimočné možnosti ochutnávok vysoko kvalitných a slávnych vín priamo od domácich vinárov. Táto trasa patrí medzi najkrajšie v Toskánsku a svojim dych berúcim zjavom Vás bude ešte dlho prenasledovať v snoch.

pisa

Pisa a Siena
I keď sa Vám bude možno trochu točiť hlava od toľkých zážitkov, určite by ste nemali vynechať svetoznámu šikmú vežu v Pise a pôvabné námestie Piazza del Campo v Siene, ktorá je nielen centrom významných historických pamiatok, ale hlavne miestom svetoznámeho konského závodu Palio. Obe mestá sú navštevovaného každoročne tisíckami turistov.