Obchod s menovými pármi, akciami, komoditami a ďalšími inštrumentmi môže byť vhodným zdrojom príjmov, aj keď to môže na druhú stranu byť aj rizikom. V tomto článku sa pozrieme na to aké by mali byť vaše prvé kroky.

graf

·        Ako prvé by ste si mali vyhľadať brokera ktorý je dôveryhodný a vyhovuje vám, momentálne ich existuje veľmi veľa čiže to nie je vôbec ťažké. Dajte si hlavne pozor na až veľmi nápadne výhodné ponuky a neznáme spoločnosti ktoré sa často snažia ľudí len obrať. Samozrejme sa to ale dá ľahko preveriť.
·        Predtým ako si otvoríte účet by ste si mali naštudovať čo najpodrobnejšie ako trh funguje. Keďže finančná páka (znásobovanie kapitálu, napr. ak otvoríte obchod za 100 eur s finančnou pákou 1:50, váš zárobok/straty pri jeho uzatvorení budú ako keby ste obchodovali s 5000 eurami) môže priniesť znamenať veľké výnosy ale naopak aj veľké riziko, je vhodné najprv trh čo najviac poznať.

burza

Naštudovať si obchodné metódy môžete už hocikde. Veľa brokerov tiež ponúka tzv. „demo“ účet, kde si to najprv môžete skúsiť s virtuálnymi peniazmi.
·        Na začiatku si samozrejme buďte vedomí toho že väčšina obchodníkov o svoj prvý kapitál príde, úspešným obchodníkom sa nestanete za mesiac. Riadiť svoje obchody sa samozrejme naučíte najlepšie pri reálnych peniazoch kde existuje riziko, takže ich budete zvažovať oveľa viac. Tiež nie je vhodné investovať peniaze, ktorých strata by vás nejako výraznejšie zranila.

·        Ak už budete so svojimi znalosťami spokojný a otvoríte si účet s reálnymi peniazmi, nevzdávajte hneď po prvých neúspešných obchodoch. Ako som už spomenul, na začiatku má problémy každý a na zisky si treba počkať. Buďte trpezlivý a rozhodne sa vám to vyplatí.

analýza

·        Pokiaľ si nie ste veľmi istý svojimi rozhodnutiami, pokúste sa neobchodovať sami. O svojich obchodoch sa kľudne môžete radiť so špecialistom alebo spoločne s ďalšími začiatočníkmi, a aj keď to nemusí zdvihnúť pravdepodobnosť úspešného obchodu, budete sa cítiť istejšie.