Peniaze naozaj nie sú všetko a výška ich príjmu nie je automaticky ukazovateľom nášho šťastia, aj keď sa nám dnešná doba snaží ukázať, že to tak je. Nie je! Ľudia boli a sú stále rovnakí, sú to citlivé a inteligentné bytosti, ktoré túžia po niečom viac, než len bankovkách. Pravdu tohto tvrdenia dokazuje i čerstvá štatiska, na základe ktorej ľudia s vyšším príjmom trpia väčším a dlhodobejším stresom.

značka

  • K tomuto faktu môžeme dospieť na základe výsledkov najväčšej sociálnej siete orientujúcej sa na profesie, biznis a kariéru- Linkedln.

Stres však nie je jediným problémom, skupina ľudí s vyšším zárobkom je súčasne vo svojej práci i najmenej spokojná. Na základe týchto zistení tak jasne vidíme, že výška platu nemusí byť jediným podstatným faktorom a už vôbec nie zárukou, že sa nám v danej práci bude páčiť, či že v nej dokonca vydržíme. A chceme si stavať kariéru na tom, že každý deň bude pripomínať kvalitný thriller? Stále teda platí, že peniaze by nemali byť jedinou motiváciou, dôležité sú aj tie ostatné, avšak veľmi podstatné veci okolo, ako aj samotná náplň práce, aká by nás mala aspoň z určitého hľadiska trochu baviť a napĺňať.

To je myslím si silnejšia motivácia i napriek tomu, že peniaze sú v dnešnej dobe skutočne potrebné. Aj človek s vyšším príjmom však nemusí byť automaticky bohatší, nakoľko môže mať rozrobených viac povinností spojených s úrokmi a dlhmi. O tom je predsa dnešná doba a dnešný systém. Preto nie je vylúčené, že človek s priemernejším platom môže mať vo svojom skutočnom vlastníctve viac peňazí a dokonca i o niečo menej stresov v práci a menej povinností týkajúcich sa hradenia platby.

dopravní značka)

Zaujímavé je však aj zistenie, aké sa netýka priamo peňazí, ale skôr veku, konkrétne skupiny mladých zamestnancov.  Tí údajne zažívajú vo svojej práci pomerne menej stresu, respektíve stresom je postihnuté menšie percento než u starších ročníkov, ale zasa na druhej strane vravíme o  nespokojnosti týchto zamestnancov, ktorá je spôsobená hlavne ich sebadôverou, iniciatívou a túžbou postupovať ďalej či napĺňať určité ciele a skrátka budovať si určité sny, čo sú vlastnosti typické pre mladých ľudí, ktorí ešte majú silu dosiahnuť niečo viac.