Všetko podstatné o podnikaní už viete , a veselo  sa pustíte do svojho podnikania . Ale zabúdate na jednu dôležitú vec a to zodpovednosť .
Bez toho by ste nemohli začať podnikať. Bez toho by ani podnikanie nebolo. Ale za čo všetko máte vlastné zodpovednosť ?

Tovar , produkt alebo služba
Bez toho by to ani nešlo . Ale niekde ho objednať musíte , musíte sledovať doručenie a celkovú manipuláciu , pretože ak vám to bude jedno , môžete priať nielen o tovar ale aj o peniaze.

pojištění

Cena
Musíte vypočítať všetky náklady ktoré vás vyšli za ovar alebo produkt. Potom môžete určiť cenu , za ktorú ju budete predávať. Ak si cenu určite vyššiu verte že váš obchod nikto nenaštvi a môže sa stať že odbere na samé dno a vaša firma rýchlo skrachuje.

Zodpovednosť za zamestnancov
Nezáleží aký počet ľudí teda zamestnancov zamestnávate . Vy e máte za nich zodpovednosť , a musíte byť pripravený na to že ak sa im niečo stane musíte sa o toho zamastenca postarať. Ak by ste tak neurobili mali by ste problémy . Môžete dostať vysoké pokuty a niektorých prípadoch hrozí aj väzenie.

Zodpovednosť za prvácku  firmu.
Aj tu máte ako takú zodpovednosť . Ak sa niečo stane , ste za to zodpovedný a musíte vyriešiť všetky problémy ktoré sa tam stali. Za prvácku môže zodpovedať aj vami určená osoba napríklad vedúci alebo zástupca .

podnikání

Zodpovednosť za ekonomický úsek
Druhá najväčšia zodpovednosť ktorú musíte brať vážne. Ak si nedáte pozor a nepozriete sa na všetky vaše papiere , prípadne podpíšete aj to čo nechcete môžete mať veľké problémy. Bez vášho vedomia môže niekto spreneveriť peniaze , prípadne nedá výplaty zamestnancov , či oklame na daniach vy máte za to problémy a taktiež Vám môže hroziť pokuta alebo odňatie do väzby .
Vy ako podnikateľ alebo živnostník zapovedáte za celok firmy , Práve preto buďte opatrný a  ako sa hovorí dvakrát meraj raz rež , nikdy nezabúdajte že je len na Vás ako sa rozhodnete pretože chyba môže nastať práve aj tam.