Ak práve začínate s malým blogom alebo webom, bezplatný hosting môže byť pre vás ten pravý. Ako už názov napovedá, za tento typ hostingu nie sú žiadne náklady.
 
Okrem toho nezískate žiadnu kontrolu nad svojím hosťovaním okrem snáď povrchných možností zobrazenia. Ak potrebujete nainštalovať ďalší softvér alebo moduly, potom vám už nič nevyzerá. Do značnej miery ste s tým spokojní.typizace.jpg
 
Z dôvodu nedostatočnej flexibility, zdrojov a používania domény sa bezplatný hosting neodporúča pre vážne podniky alebo weby s vysokou návštevnosťou.
 
Zdieľaný hosting
Zdieľaný hosting alebo virtuálny hosting (nezamieňať s VPS alebo virtuálnym vyhradeným hostingom) je v podstate hosting na základnej úrovni. Svoje meno získava na základe skutočnosti, že skutočný počítačový hardvér, ktorý sa používa na hosťovanie, je zdieľaný medzi viacerými zákazníkmi a ich webovými stránkami. Každému zákazníkovi a webovej stránke je pridelený samostatný používateľský účet v rovnakom operačnom systéme, čo znamená, že budú súťažiť o CPU a RAM. Aj keď sa operačný systém môže pokúsiť spravodlivo rozdeliť zdroje medzi rôzne webové stránky zákazníkov, stroj sa môže stať ohromený, keď každý z nich súťaží o zdroje príliš veľa.
 
Preťažený zdieľaný hosting
 
Menej seriózne hostingové spoločnosti často napĺňajú stovky webových stránok spolu na rovnakom fyzickom serveri, aby maximalizovali zisky. To má, samozrejme, účinok, že webové stránky na zdieľanom hostovaní môžu byť pomalé a nespoľahlivé, pretože operačný systém trávi väčšinu času výmenou medzi rôznymi webovými stránkami.
 
Spravidla nemáte pri tomto druhu hostingu veľkú kontrolu nad serverom. Poskytovatelia zdieľaného hostiteľa budú mať zvyčajne nainštalované najbežnejšie možnosti, ale keď budete potrebovať niečo neobvyklé, môžete naraziť na problémy, pretože zriedka budete môcť nainštalovať potrebný softvér. Pri zdieľanom hostovaní môžete niekedy získať obmedzený prístup k príkazovému riadku shellu, ale často to nie je k dispozícii.
 
Tento typ webhostingu sa neodporúča pre vážne podniky.
 
Virtuálny súkromný server / virtuálny vyhradený hosting
V tomto type webhostingu je hardvér servera zdieľaný medzi rôznymi používateľmi hostingového účtu. Aj keď sa hardvér zdieľa, operačný systém nie je. To odlišuje hosting VPS od zdieľaného / virtuálneho hostenia. Každý samostatný virtuálny server spúšťa svoju vlastnú kópiu operačného systému, ktorá sa správa, akoby to bol jeho vlastný server s vlastnou IP adresou.tablet.jpg
 
 
Dedikovaný hosting
Dedikovaný hosting je o krok nad hostingom VPS a je tiež drahší. S vyhradeným hostingom získate hostenie vašich webových stránok a služieb na počítači určenom výlučne pre vás, bez toho, aby ste museli zdieľať počítač s kýmkoľvek iným. Vďaka tomu je bezpečnejšie a rýchlejšie.