Amazon je jednou z najväčších spoločností, ktorá sa nikdy nezbavila strategického myslenia. Online impérium pravidelne  investuje do budúcnosti mladých spoločností prostredníctvom technológie, namiesto toho, aby marketingovo využívalo v súčasnosti dostupné produkty.
Spoločnosti môžu chcieť nasledovať vedenie spoločnosti Amazon tým, že sa podobne zaviažu k dlhodobým stratégiám. Samozrejme, táto cesta nie je vždy slnečná: takéto spoločnosti čelia potenciálnemu organizačnému a niekedy aj politickému tlaku.

diář

Pozerajte sa dopredu
Keď ste pod neustálym tlakom, aby ste prejavili krátkodobú hodnotu pre akcionárov, je ťažké odôvodniť rozhodnutia, ktoré sú viazané na potenciálne zisky namiesto skutočných ziskov.
Rozdiel medzi týmito dvoma prístupmi je však jasný. Tam, kde takticky riadení vedúci hľadajú krátkodobé odmeny, strategickí lídri neustále konajú v okamihu, aby zabezpečili budúcu ziskovosť a udržateľnosť.
Chcete byť jednou z tých strategicky riadených spoločností? Ak chcete prejsť od taktiky k stratégiám, musíte sa odvážiť a prijať tieto tri postupy:
Zaviažte sa k mimoriadnosti
Pri čelení tlaku dolnej hranice by spoločnosti mali uvoľniť myšlienku neúspechu a zaviazať sa k mimoriadnosti. Akonáhle úspešne dosiahnu tento spôsob myslenia, môžu zlyhať  a očakávať, že vyhrajú, nie z nesprávnej arogancie, ale jednoducho z čistej vôle.
Musíte vedieť, kto vás tam dostane
Verte tomu alebo nie, ľudský kapitál je jedným z najviac prehliadaných zdrojov dlhodobých stratégov. Je to jeden z dôvodov, prečo úspešné spoločnosti neustále investujú do prijímania do zamestnania aj do odbornej prípravy. Ľudia nesú vašu dlhodobú stratégiu, takže sa uistite, že majú vedomosti a zdroje, ktoré potrebujú na vybudovanie vašej vízie.
Firmy, ktoré  výrazne investujú do ľudí,  zistia, že ich dlhodobý úspech prudko stúpa.

strategie

Prozákaznícky prístup
Premýšľajte o tom, ako strategicky dodať svojim zákazníkom dlhodobé výhry namiesto krátkodobých úspechov zameraných na váš výsledok. Zaobchádzajte s nimi ako s rozšírením vašich zamestnancov a začnete demonštrovať skutočnú hodnotu dlhodobej investície vo vašej spoločnosti.