Na našom trhu existuje veľké množstvo mixérov. Vybrať si ten vhodný nemusí byt náročné ak viete podľa akých parametrov vyberať. Do úvahy tiež vezmite svoje stravovacie návyky a to, ako často budete mixér používať. To všetko môže ovplyvniť výber správneho mixéra.
Mixér, ktorý vychválila vaša priateľka pre vás nemusí byť vhodný, tak isto ako mixér, ktorý má množstvo kladných recenzií. To čo je vhodné pre jedného nemusí byť vhodné pre vás. Vyberajte si mixér podľa vlastných potrieb a nárokov.

ovoce

Príkon motora
Príkon, prípadne výkon motora mixérov sa pohybuje v rozmedzí 350 w až 1500w. Nižší výkon mixéra je vhodný na mixovanie ovocia. Ak patríte medzi milovníkov ovocných smoothie postačí vám tento mixér. Pokiaľ si ale plánujete mixovať do nápojov aj zeleninu vyberte si mixér s vyšším výkonom. Tie s najvyšším výkonom si hravo poradia aj s tvrdou koreňovou zeleninou, orieškami, alebo kockami ľadu.
Čím je výkon motora vyšší tým viac je otáčok za minútu. Čím viac otáčok za minútu tým je výsledný nápoj jemnejší, lahodnejší a chutnejší.

smoothie

Objem nádoby
Objem mixovacej nádoby rozhodne berte do úvahy. Menšie smoothie mixéry majú malú nádobu, ktorú môžete hneď po zmixovaní ovocia uzavrieť a zobrať so sebou. Tieto menšie mixéry mávajú zvyčajne dve menšie mixovacie nádoby. Výkonnejšie mixéry majú väčšie nádoby a sú vhodné pre početnejšie rodiny, kde smoothie nápojom holduje celá rodina (alebo aspoň väčšina členov). Objem týchto nádob sa pohybuje od 2 do 2, 5 litrov.

led

Lacné verzus drahé
Lacné smoothie mixéry vás môžu zlákať svojou nízkou cenou. Nedajte sa – stavte skôr na kvalitu. Veľa mixérov z lacnejšej cenovej kategórie je vyrobených z plastu z obsahom BPA – táto látka môže mať na váš organizmus nežiaduci vplyv. Zamerajte sa na druhy, ktoré majú nádobku zo skla. Tento typ mixérov bude síce drahší a nádoba ťažšia, ale pre udržanie si zdravia to rozhodne bude stáť za to.
Kvalitné nože sú tiež dôležitým prvkom, na ktorý by ste sa mali zamerať. Mali by byť vyrobené z kvalitnej nerezy, aby vám nezačali po pár použitiach hrdzavieť.
Bezpečnostná poistka proti prehriatiu motora by mala byť samozrejmosťou.