Do Turecka ročne odletia tisícky turistov zo všetkých kútov sveta v posledných rokoch sa táto krajina stala obľúbenou dovolenkovou lokalitou aj pre nás Slovákov. Ak ešte neviete, ktorá lokalita je vhodná práve pre vás, urobte si malý prehľad.

Pláž s bielym pieskom a tyrkysové more

Dovolenky Turecko last minute Happy Travel môžete stráviť na mnohých miestach. Medzi najpopulárnejšie však určite patrí Belek, Side, a Antalya. Každá z týchto lokalít ponúka nádherné pieskové pláže, teplé počasie a azúrovo modré more. Ako sme už spomenuli, Turecko sa v poslednej dobe stalo veľmi populárnym miestom na trávenie letných dovoleniek. Z tohto dôvodu tu vyrástlo množstvo luxusných a nových hotelových rezortov, ktoré vo väčšine prípadov stoja v bezprostrednej blízkosti mora, niektoré z nich dokonca priamo na plážach.

Lokalita Belek je známa ako dovolenka pre tých, ktorí milujú luxus. Hotely sa tu začali stavať až koncom deväťdesiatych rokov. Tieto budovy sú teda naozaj nové. Túto destináciu vyhľadávajú aj tí, ktorí milujú golf. Nachádzajú sa tu totiž rozsiahle golfové ihriská. Niektoré z nich nájdete aj priamo na pláži pri mori.
Lokalita Side je ideálnou dovolenkou pre rodiny. Cestovné kancelárie síce tieto pobyty neponúkajú ako vyslovene rodinnú dovolenku, no miestne atrakcie a pláže sú ako stvorené pre deti. Hlavnou výhodou sú spomínané pieskové pláže a dobrý prístup do mora. Pláže sú dlhé niekoľko kilometrov. Ak sa na dovolenku vyberiete s deťmi, určite oceníte aj ich šírku, ktorá v niektorých miestach dosahuje takmer sto metrov. Preto tu so svojimi ratolesťami nájdete dostatok súkromia na leňošenie, či kúpanie.

Pláž Belek s turistami

No a do tretice tu máme destináciu Antalya. Ide o pomerne veľké a rušné mesto. Taktiež patrí k veľmi populárnym lokalitám, ktoré navštevujú turisti. Antalya je preto vhodná najmä pre tých, ktorí chcú okrem krásnych pláží a mora zažiť aj typickú atmosféru tureckého veľkomesta.