Mnoho z nás sa neorientuje v rôznych posteliach až do chvíle, kým si nemá vybrať tú správnu na svoj vlastný spánok. Vtedy sa začne lov po tej najvhodnejšej manželskej posteli na tejto planéte. Uvažujeme, premeriavame a zisťujeme, aké postele a prečo práve takéto postele zvolili naši známi, rodina, či priatelia. Čítame články, dobre že si nekupujeme aj knihy o tom ako vybrať tú správnu posteľ pre naše sladké zaspávanie a pohodlie pri leňošení. Je pravda, že doteraz sme si ani nevšímali aké postele majú všetci okolo nás, no od chvíle, keď chceme vybrať pre nás tú najlepšiu, tak si to všímame veľmi dôkladne a všade.

room-994226_1920

Zaujímavou a celkom vhodnou voľbou by mohla byť pre vás kontinentalna postel. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo sa skrýva za touto posteľou – aký príbeh vám poskytne a čo vám môže zaručiť, čím vás prekvapí a čo vás s ňou neminie.

hotel-3102375_1920

Aké sú výhody kontinentálnej postele?

Pod jej názvom si nevieme predstaviť asi takmer nič. Jedná sa totiž o názov, ktorý plne nevysvetľuje o akú posteľ sa jedná. Z časti si ho môžeme vysvetliť tak, že sa jedná o posteľ, kde ste ako keby s manželom na jednom kontinente, pretože sa nedá oddeliť a zároveň býva vyššie položená ako ostatné postele, drevené napríklad. Jedná sa teda o čalúnenú posteľ, ktorá v sebe ukrýva už aj matrac. Je to mohutná posteľ, s ktorou nepohnete len tak ľahko. Ak ste žena, tak máte len malú šancu na to, aby ste ju dali do pohybu. Výhodou je, že už býva dodávaná priamo s matracom, takže nemusíte strácať váš čas vyberaním vhodného matracu, premeriavaním a rozmýšľaním, ktorý matrac si zvoliť. Ceny sa pohybujú vyššie ako pri drevených posteliach, ale keď si k dreveným posteliam prirátame aj rošt a matrac, tak sa to vcelku vyrovná. Preto treba myslieť aj v tomto ohľade komplexne a vyberať na základe svojich preferencii, nielen prvotnej ceny.