Keď chcete, aby váš on-line obchod naozaj fungoval, teda aby ste svoj tovar či služby reálne predávali a mali i reálne zisky, nechajte si vytvoriť e-shop na mieru. Prečo? Pretože len tak svojich zákazníkov zaujmete na prvý pohľad.


Žena v kvetovanom tričku, s fialovými dlhými nechtami sedí pri počítači

Nenakladajte si viac, ako ste schopní zvládnuť

Keď sme si ja a môj priateľ zakladali svoj prvý web, chceli čo sme najviac ušetriť. Preto sme si zaplatili za doménu a webhosting, čo stálo okolo osemdesiatich eur na rok, a všetko ostatné, sme robili na vlastnú päsť. Tým mám namysli celé vytvorenie webu, návrh stránok a tak ďalej. Nechceli sme totiž používať šablóny, ktoré sme mali v cene. Nezabudnem na to, ako sa môj priateľ trápil dni a noci, aby to nejako vyzeralo, n ono to celé nakoniec vyzeralo skôr nijak. Nehovoriac o tom, že som na web nemohla pridávať nič sama, pretože bolo všetko tak komplikované, že to dokázal len on, a to navyše s dosť veľkou námahou. Takže drahí priatelia, ak chcete mať pekný a funkčný web, ktorý nebude otrepaný, radšej si za to zaplaťte a neberte na svoje plecia viac, ako ste schopní uniesť.

Pracovný stôl, na ktorom je notebook a veľký biely papier, na ktorý človek píše

Čo znamená web na mieru

Či už ide o internetový obchod alebo webovú stránku, slovíčka „na mieru“ opisujú to, že oslovíte agentúru, v ktorej vám vypracujú originálny a profesionálny web, ktorý bude vyzerať presne tak, ako chcete. Okrem toho bude aj fungovať a nebudete musieť riešiť rôzne technické veci, ako je online formulár, registrácia alebo samotné vyplnenie objednávky. Áno, ceny za tieto služby vás môžu stáť pekne draho. Tak napríklad náš online obchod, nás vyšiel na nejakých tisícpäťsto eur. Na druhej strane však musím povedať, že všetko pridávanie a update je jednoduchí a všetko funguje tak, ako má. Web na mieru je teda nepochybne veľmi rozumnou, a nakoniec i výhodnou voľbou. Vaša investícia sa vám totiž vráti pri samotnom predaji.