Aj vám sa upchal odtok? Čo máte s tým teraz robiť? Ihneď zavolajte krtkovaciu firmu krtkovanie Nitra ab-krtkovanie.sk, ktorá vám s vaším problém nateraz veľmi rýchlo pomôže. Na to sú predsa tu. Ako však predídete takémuto havarijnému stavu? Ako docielite zakaždým čisté potrubie a kanalizáciu? No odpoveď je veľmi jednoduchá. Pravidelným prečisťovaním a preplachovaním. Dôležitou prevenciou proti upchatému potrubiu je určite nehádzanie vecí do kanalizácie, ktoré tam nepatria.

krtkovanie4

Medzi takéto veci považujeme napríklad kuchynský olej z varenia, rôzne hygienické potreby, plienky a napríklad tiež častokrát splachované zvyšky z jedál. To tam rozhodne nepatrí. Nespochybne častokrát sa do odtokového potrubia dostanú aj vlasy. Áno, my ženy mávame dlhé vlasy, ktoré sem tam prejdú aj do potrubia. Potom sa usádzajú po obvode potrubia a tým zapchávajú celkový prietok odpadovej vody. Ako tomu predchádzať? Zakúpte si rôzne sitká. Sitká sú vhodné na zachytávanie vlasov alebo iných vecí, ktoré do odtokového potrubia naozaj nepatria. Predídete tak havarijným situáciam, kedy nebudete mať za najväčší problém vytekajúcu a neodtekajúcu vodu v umývadle alebo vo vani, ale aj nepríjemný zápach šíriaci sa práve z vášho upchatého potrubia.

krtkovanie1

Takýto zápach môže byť veľmi nepríjemný nielen pre vás, ale aj pre vašich susedov. Nehovoriac o tom, že vplyvom neodtekajúcej vody do odtoku ich môžete veľmi jednoducho vytopiť a spôsobiť si ďalšie výdavky, ktoré nepotešia vašu peňaženku. Predísť tomuto všetkému môžete pravidelným preplachovaním a prečisťovaním kanalizácie a odtokového potrubia. Ak si nie ste istý a máte staršie potrubie, je ten správny čas na rekonštrukciu celkového potrubia vo vašej kúpelni alebo aj v kuchyni. A potom si musíte dávať naozajstný pozor na to, čo budete vylievať alebo zahadzovať do odtoku.