Niektorí z nás zimu milujú, iní ju neznášajú. Faktom však je, že v tomto ročnom období naša pleť nadmerne trpí. Mráz, chlad, studený vietor, to všetko jej dá zabrať. Pokožka sa vplyvom týchto poveternostných javov vysušuje, častokrát sa stáva svrbivou a mdlou. Určite je dobré pleť dostatočne hydratovať mastnými krémami na suchú pokožku, avšak dobré je rozmaznať pokožku aj efektívnymi pleťovými maskami, avšak pozor, nepoužívajte ich minimálne hodinu pred tým, než sa chystáte von. To isté platí aj pre hydratačné krémy a to najmä, ak mrzne, nakoľko keďže pleť hydratujú, voda, ktorá sa nachádza v bunkách pokožky vie s mrazom reagovať tak, že vám vedia popukať žilky na tvári, čo je nepríjemný kozmetický problém. Celkovo používajte mastnejšie krémy, takisto v chladných mesiacoch nezabúdajte dostatočne chrániť svoje pery vyživujúcou tyčinkou na pery, aby ste predošli nepríjemnému popraskaniu, či suchosti.tvár, pleť.jpg
 Tu sú tipy na masky, ktoré vašej pleti prospejú:
Tvarohovo-citrónová:
Citrón pomáha, aby sa póry pokožky sťahovali, a pokožka na tvári vyzerá zdravšie a hladšie. Tvaroh pleť zvláčňuje a hydratuje.
Pripravíte ju zmiešaním 1 malej lyžičky citrónovej šťavy spolu s dvoma malými lyžičkami tvarohu. Vymiešané suroviny naneste na tvár a nechajte pôsobiť 10-15 min, následne zmyte.
 
Olivovo-vaječná:
Olivový olej má blahodarné účinky nie len pri jeho konzumácii, ale aj pre externé použitie. Obsahuje niekoľko vitamínov a antioxidanty, ktoré sú prospešné pre pokožku. Vajcia sú vďaka obsahu vitamínu A dobré pre suchú pokožku.
Na prípravu potrebujete dva vaječné žĺtky a pár kvapiek olivového oleja. Zmes zmiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút a zmyte.maska, tvár.jpg
 
Banánová:
Banány majú schopnosť pokožku hydratovať a vyživovať zároveň, a to najmä vďaka vitamínom, ktoré obsahujú, najmä vďaka vitamínu A, C a B6. Banány pomáhajú zadržiavať vodu v bunkách pokožky, čo znamená že pleť je dostatočne hydratovaná.
Na prípravu použite polku banánu a jednu lyžičku medu. Ingrediencie spolu zmiešajte, vytvorte kašu a rovnomerne nanestne na tvár. Na tvári nechajte pôsobiť 20 minút a potom ju opláchnite vodou.