Viete kto alebo čo je Slenderman? Možno to viete, možno ste o ňom počuli a možno netušíte. V každom prípade vám to priblížim a budem sa touto témou zaoberať obšírnejšie.
Prečo práve touto témou?
Pretože už roky je dosť populárnou a hlavne diskutabilnou témou na weboch, pričom nové príspevky sa pridávajú dodnes a povedal by som, že ich je čoraz viac. Dokonca sa na túto tému už natáčajú i filmy a veľa rôznych amatérskych videí.
děsivý les
Čo vám chcem ale týmto článkom odkázať v prvom rade?
Jednoduchú, krátku pravdu, ktorá vyvráti všetky „pravdy“, ktorých je plný web.
Vraví vám niečo pojem Creepypasta?
Ide tak trochu o umenie, kedy sa užívatelia snažia graficky vytvoriť nejakú najstrašidelnejšie vyzerajúcu bytosť a zároveň k nej vymyslieť a dopísať ešte strašidelnejší príbeh o tom, čo je táto „bytosť“ zač a ako vznikla. Je to trochu morbídne, no zároveň aj kreatívne a hlavne sa to stáva čoraz viac populárnejším. Hlavne na najznámejšej webovej stránke, na ktorej zdielame videá. Youtube je plný týchto výtvorov s názvom Creepypasta.
Slenderman bol medzi prvými vytvorenými strašiakmi, ktoré odštartovali túto netradičnú umeleckú činnosť. Áno, jedná sa o jeden z prvých vytvorených príspevkov, kedy Creepypasta ešte nebola taká známa. Podotýkam, jedná sa o niekým vytvorenú „bytosť“, teda existovala jedine v predstavivosti tohto tvorcu. Málokto dnes tuší, že Slenderman je produktom Creepypasty, teda jedná sa o vymyslenú postavu.
dívka v lese
A práve týmto zistením jednoducho vyvraciam všetky „skutočné“ záznamy, videá, dokumenty, fotky, textové dokumenty a všetko na túto tému, kedy sa nás množstvo ľudí snaží presvedčiť, že videli Slendermana. Takýchto príspevkou je na internete ozaj veľa, niektoré pôsobia reálne i desivo, no ako vravím, jedná sa o niekoho bujnú fantáziu.
Stručná charakteristika Slendermana
Ide o vyše dvoch metrov vysokú postavu pripomínajúcu veľmi štíhleho muža, ktorý nemá vlasy, nie je mu vidieť do tváre a je oblečený do čierneho obleku s bielymi rukavicami a kravatou. Vraj sa veľa krát zjavuje v lese a komu sa začne zjavovať,  spôsobí skorú smrť, alebo skôr zmiznutie z tohto sveta. Jeho najčastejšou obeťou majú byť deti.