Sex, sexualita a spolu s tým ďalšie veci spojené, sú segmentom života a partnerstva. Už aj malé deti sa v skorom veku začínajú zaujímať o ich príchod na svet a rodičia im buď odpovedať nechcú, alebo im klamú. Ideálna možnosť je však prispôsobiť odpoveď veku dieťaťa, a zaujímať sa aj o jeho celkový postoj k druhému pohlaviu. V prípade, že by ste túto tému s dieťaťom nerozoberali, alebo by ste sa jej jednoducho vyhýbali, dieťa to môže pochopiť tak, že sa s vami o tom nemôže rozprávať, a to aj prípade, ak by išlo o niečo nepríjemné.

partneri

Dosť však o deťoch, teraz sa pozrieme celkovo na sexuálny život. Sex je v partnerstve jednou z najdôležitejších vecí. Keď je zanedbávaný, ubližované je nie len vám, ale taktiež aj vášmu partnerovi, prípadne deťom. Pretože práve sex posilňuje vaše vzájomné puto, a deti veľmi intenzívne vnímajú, ako sa k sebe rodičia správajú. Teda vidia, či sa naozaj ľúbia, aj keď samozrejme nechápu, čo všetko je za tým. V prípade, že je v partnerstve sex odopieraný, môžu nastať iba problémy. Ak si tento problém nedokážu partneri vzájomne odkomunikovať, veľmi často jeden z partnerov začne vyhľadávať iné sex ponuky, či iného stáleho sexuálneho partnera.

rozvod

Toto býva asi najčastejším dôvodom na rozvod dvoch ľudí. Tretia osoba. Väčšinou sa manželia dostanú do tejto krízy už keď majú deti a založenú rodinu. Jedným z dôvodom prečo to tak je, je možno aj ten, že manželský sex sa tiež začína považovať za tabu. Práve deti sú väčšinou dôvodom na odloženie sexu na menej dôležitú záležitosť, pri čom to tak nie je. Sex je nie len o potešení, ale zároveň o prehlbovaní vašich citov, pripomínaní si toho, ako moc sa navzájom milujete. Ak nie je vo vzťahu sex, váš vzťah začína pomaly upadať a vy sa s partnerom iba trápite.

Takže neodkladajte sex na vedľajšiu koľaj, ale užívajte si ho, užívajte si seba navzájom, experimentujte a ľúbte sa!