Stiahnuté vlasy
 
Vrkoč, či drdol sú nepochybne veľmi pohodlné účesy. Navyše dnes aj opäť moderné. Pred pár rokmi boli totiž považované za dobrý doplnok akurát tak k domácim prácam. Táto úprava vlasov má však jedno veľké mínus, a to hlavne vtedy, keď takto zopnuté nosíte pravidelne. Vlasové korienky sú totiž neustále napnuté, čím sa oslabujú. Výsledkom je ich nadmerné vypadávanie a taktiež vyschnutá vlasová pokožka. ak teda tento štýl obľubujete, snažte sa drdol, alebo cop neuťahovať až na doraz, ale svojim vlasom ponechať trochu vôle. Po príchode domov si ich čo najskôr rozpusťte a nechajte im aspoň chvíľku odpočinku. Ak vám vadia vlasy padajúce do tváre, použite čelenku, alebo sponky. Na drdol počas noci zabudnite úplne.

cop
 
„Dusenie“ a šúchanie uterákom
 
Po tom, ako si vlasy umyjeme si ich väčšinou zabalíme do uteráka. Ak máme čas necháme ich prirodzene preschnúť, uterák zložíme a vlasy sa dosušia samé na vzduchu. Pokiaľ sa však ponáhľame, zvykneme ich uterákom šúchať do všetkých strán. Ani jeden z týchto spôsobov nie je ideálny, aj keď prvý spomínaný nám škodí o čosi menej.
 
Mokrá hlava zabalená v textílii, spôsobuje zaparovanie pokožky a aj samotných vlasov. Tie nemôžu dýchať a tak sa nám na hlave tvorí prostredie ideálne pre množenie baktérií. Dôsledkom môže byť vznik lupín, vysúšanie pokožky a lámanie vlasov.

blondýna
 
Šúchanie uterákomje zas ideálny spôsob na to, aby vám vlasy začali vypadávať, boli slabé , extrémne lámavé a bez lesku.
 
Po umytí by ste si mali uterák na hlave ponechať len niekoľko minút, kýmdoňho nasiakne voda, ktorá by vám stekala po tvári. Vlasy treba následne odkryť a nechať vysušiť prirodzene na vzduchu.
 
Horúce fénovanie
 
Väčšina nových fénov má aj funkciu „protect“. Tá slúži na to, aby sme si vlasy nesušili pri príliš vysokých teplotách. Je dobré ak budete používať aj ochranné oleje, alebo iné prípravky na tento účel. Fénovanie naše vlasy ničí asi najviac. Navyše by sme si takto nemali hlavu sušiť pravidelne, ale len vtedy keď sa naozaj ponáhľame. Inak budeme bojovať s lupinami a taktiež so suchými, lámavými a riedkymi vlasmi.