Možno sú už niektoré informácie neaktuálne alebo  práve v obehu a o niektorých informáciách možno ani netušíte. Poďme sa teda pozrieť aké zmeny nás čakajú vo finančnej sfére.
 
Poďme hneď od podnikateľov. Budú sa im meniť odpočítateľná položka až na 60 percent čo v praxi znamená že môžu ušetriť až 1000 eur.

mince
 
Veľkou zmenou je taktiež aj minimálna mzda ktorá sa posunula smerom na hor , teda z 435 eur dá zvýšil až na 480 eur a v eurách na hodinu Vám budú platiť 2,76 eur. A ešte pri zamestnancoch ostaneme pretože niektorý môžu dostať aj 13 a 14 plat , no zamestnanec musí spĺňať určité podmienky na to aby tento plat mohol dostať. Taktiež zamestnanci môžu dostať aj príplatky za prácu nadčas a to v sobotu 30 percent z platu a v nedeľu až 50 percent z platu ( táto informácia bola potvrdená ešte v januári z no mohla sa zmeniť. )

klíče
 
·         Čo sa týka penzistov   ty si môžu prilepšiť až 8,40 eura a no strop  odchodu do dôchodku sa zatiaľ nijak obzvlášť nemenil.
 
·         Menia.sa aj podmienky ak si mladý chcú zobrať pôžičku na bývanie. Minulosti platilo že ak ste chceli požiadať o pôžičku museli ste priniesť 3 výplatné pásky na základné ktorých Vám bola vypočítaná výsledná suma pôžičky a národné Vám pôžičky schválili. Teraz podľa aktuálnych informácií musia mať mladý našetrené sumu aby si mohli zobrať pôžičku na bývanie.
 
Toto sú informácie ktoré by sa mali alebo niektoré už sú zmenené. Avšak nikdy nevieme , či sa to nebude ešte meniť , preto sú tieto informácie len informatívne. Ak však budeme mat  nové  informácie čo sa týka platov a nadčasov zamestnancov budeme Vás informovať v ďalších článkoch.

hotovost
 
Na záver by som ešte rád dodal že zmeny ktoré si štát pre nás pripravil sú síce pekné z e vždy to má nejaký ten háčik . Napríklad ako som spomínal “ niektorý ‘ zamestnanci majú dostať 13 a 14 plat len za určitých podmienok. No zatiaľ nikde neboli uvedené aké podmienky sú to a čo všetko by mal zamestnanec spĺňať . Preto sa radšej opýtajte svojho zamestnávateľa čo má nárok na 13 a 14 plat a za akých podmienok môžete tento plat dostávať.