Všetci ich máme, všetkým nám rastú a možno práve preto ich nepovažujeme za nič dôležité a podstatné, myslíme si predsa, že keď stále rastú, nepotrebujú nijakú starostlivosť. To je však veľký omyl, treba sa o ne starať a to pravidelne. To, že sú naše vlasy pekné, vôbec neznamená, že to tak musí byť, pretože verte, že veľmi veľa žien trápia práve zničené a riedke. Vážte si preto vašu korunu a doprajte jej starostlivosť, ktorú si zaslúži!

fénování.jpg

  • Pravidelne si ich umývajte:Aj keď by sa tento krok mohol zdať ako samozrejmosť, nie je. Niektoré ženy ich umývanie veľmi zanedbávajú, alebo naň zabúdajú. Vaša koruna však potrebuje, aby ste jej venovali pozornosť pravidelne a to aspoň 3 krát do týždňa. V zime si ich umývať nemusíte až tak často, ale v lete na to určite nezabúdajte, verte, že sama sa budete oveľa lepšie cítiť!
  • Suché a dolámané:Voda je síce výborná, ale veľmi ich, paradoxne vysušuje. Preto vždy, alebo aspoň po každom druhom umytí dbajte na to, aby ste im dopriali potrebné živiny. Tie môžete doplniť napríklad nejakým dobrým kondicionérom, alebo môžete skúsiť aj niektorú prírodnú masku. Takmer všetko, čo vieme zjesť môžeme použiť aj na naše skrášľovanie, preto neváhajte a zistite si aké potraviny, či prírodné oleje dodajú vašej korune krásy všetky látky, ktoré potrebuje aby vyzerala krásne a vznešene ako levia hriva.

dlouhé vlasy.jpg

  • Dávajte pozor aj na to, ako a čím si ich češete!Aj vás napríklad trápi to, že vám príliš elektrizujú? Možno by ste ani netušili, ale problém môže byť aj v tom, aký hrebeň alebo kefu používate na ich rozčesávanie. Ak používate napríklad plastovú kefu, skúste ju vymeniť za drevenú a uvidíte, že po niekoľkých dňoch sa dostavia výsledky. Elektrizovanie môže spôsobovať ale aj oblečenie a látky, ktoré prevažne nosíte. Chlpaté, kožušinové materiály veľmi prispievajú elektrizovaniu vlasov.