Prehliadka tých najkrajších retro automobilov môže začať.

veterán

  • Bugatti Atlantic

Autá, vyrobené v Taliansku, sa stali známymi vďaka kombinácii kvality a ceny. Obyčajní smrteľníci si však takýto luxus zrejme dovoliť nemôžu, no aj napriek tomu patria talianski výrobcovia k najpredávanejším na svete. Medzi skutočné umelecké dielo môžeme zaradiť aj Bugatti Atlantic. Prototyp tohto auta mal detailné časti tela vyrobené zo zliatiny, ktorá obsahovala vysoký podiel horčíka, no pre sériovú výrobu neboli tieto vozidlá v žiadnom prípade vhodné. Na predaj sa začali vyrábať Bugatti z hliníkovej zliatiny. Môžeme spomenúť autosalón aj najdrahšie vozidlo na svete, je to Bugatti Veiron, potomok tohto legendárneho automobilu.

  • Horch kabriolet

Mohli by sme ho nazvať aj jedinečným, hlavne kvôli skutočnosti, že každý jeden kus bol zostavovaný ručne, dalo by sa povedať, že ich šperkovali. Jeho vzhľad pripomína viac zhmotnenú futuristickú fantáziu ako naozajstné vozidlo. Nízky počet vyrobených kusov je dôsledkom náročnej kompletizácie pri montáži. Prednostne bolo toto vozidlo určené hlavne vysokým nemeckým úradníkom.

  • Chevrolet Corvette

Svetlo sveta uzrel v roku 1963 a zmenil tak všetky predstavy o dizajne športových áut, ktoré dovtedy prevládali. Najšokujúcejšia bola jeho možná vyvinutá rýchlosť, až 100 kilometrov za hodinu! V tej dobe to bol takmer nedosiahnuteľný limit. Do dnešných dní sa Chevrolet Corvette vyrobilo iba 300 kusov a všetky sú v súkromných zbierkach zberateľov. Záhadou zostáva zmiznutie prvých dvoch modelov, ktoré sa doposiaľ nenašli.

staré auto

  • Ford Thunderbird

Výrobca značky Ford patrí k známym a obľúbeným dodnes. No aj tomuto svetoznámemu producentovi sa podarilo vyrobiť špeciálne vozidlo nízkej kvality, a to je práve Ford Thunderbird. Mal síce ideálny vzhľad, ale kvalitou nijako neoslnil.
Retro vozidiel, ktoré by stáli za zmienku, je určite oveľa viac, no my sme si predstavili štyri z nich, ktoré nás najviac zaujali.