Oči sú náš poklad, je to orgán ľudského tela, ktorý sa v súčasnosti ešte nehradiť nedá, a tak si ich musíme naozaj dostatočne chrániť. Vnímame cez ne všetky krásy okolitého sveta a bez zraku je život veľa ťažší. Človeku vekom prirodzene slabne a vtedy už potrebuje okuliare, ale sú ľudia, ktorí s nimi musia žiť od malička, keďže majú nejaký problém a bez nich sa nezaobídu.Moderné okuliare.png

Okuliare ako nutnosť, ale aj doplnok
V súčasnosti sú okuliare nielen nutnosťou, ale zároveň aj módnym doplnkom, ktorý by mal vhodne dotvárať osobnosť nositeľa. Hlavne ženy si na ich výbere dávajú záležať, no s okuliarmi nastáva ešte jeden problém, ako sa pod ne nalíčiť, aby to nebolo príliš nápadné alebo naopak neviditeľné. Základným pravidlom je prispôsobiť líčenie farbe rámu a váš pohľad sa okamžite nádherne rozžiari.
Vyskúšajte tieto kombinácie farieb a uvidíte ten rozdiel.

  • Čierna

Rám v čiernej farbe patrí k univerzálnym, ale aj ten si vyžaduje citlivé použitie farieb make- upu. Len veľmi precízne líčenie vám zabezpečí upravený vzhľad, a ak nie je dostatočne výrazné, budete v ňom pôsobiť ako stratená. Dbajte na dokonalé nalíčenie pleti, oči aj pier.

  • Modrá

Žiarivá modrá farba okuliarov si žiada ružový odtieň pier, ale iba veľmi jemné líčenie očí. Touto kombináciou zaručene pritiahnete všetky pohľady.
Vizážistka pri práci.jpg

  • Naturálne odtiene

Odtiene naturálnych farieb rámov je vhodné kombinovať s prírodnými farbami, ktoré zahŕňajú hnedú, medenú alebo bronzovú a perfektne s nimi ladia.

Ku každému typu tváre si treba vybrať aj vhodný tvar okuliarov.

Vybrať si okuliare, ktoré budú perfektne sedieť k typu tváre, vôbec nie je jednoduché. Určite vám však pomôžu naše rady pre jednotlivé typy tváre:
–Oválna
Je na tom zo všetkých najlepšie, pristanú jej všetky typy, extravagantné nevynímajúc.
–Hranatá
Hrany zmäkčí okrúhly rám, budete tak pôsobiť oveľa ženskejšie.
–Okrúhla
Ak ste majiteľkou okrúhlej tváre, tak pre vás bude najvhodnejší hranatý tvar rámu, ktorý jej kontúry trocha opticky zoštíhli.
–Srdcovitá
Tento typ si vyžaduje okuliare v tvare, ktorý ho trocha vyváži, napríklad letecké.