Slávnostná príležitosť ako napríklad jubileum, stretnutie alebo poďakovanie si žiada vhodný darček. Šperk je vhodnou voľbou a Strieborne retiazky Gameon sú toho dôkazom. Každú ženu alebo muža poteší umelecký predmet zo striebra vo forme retiazky. Je vhodná na každodenné nosenie a zároveň aj na slávnostné príležitosti vo forme elegantného doplnku. Vkusné kombinácia s príveskom, kryštálovými alebo farebnými kamienkami vyzdvihnú slávnostný moment a dodajú mu eleganciu a pocit výnimočnosti. Vyznačuje sa rýdzosťou 925/1000 a má svoju vlastnú puncovú značku, ktorá je symbolom pravosti. Vyjadruje Váš vzťah k milovanej osobe, intímne puto a úctu.

necklace-2149668_640

Striebro patrilo odpradávna medzi vzácne drahé kovy a istý čas sa s ním obchodovala. V stredoveku sa jeho cena približovala k cene zlata. Používalo sa aj ako platidlo, najmä vo forme známych toliarov alebo mincí. Strieborné predmety mali aj magickú silu a podľa starých povestí prinášali šťastie. Aj preto je dodnes zachovaný zvyk vhodiť malú striebornú mincu do fontány na miesto, kde sa chcete vrátiť. Striebro sa pridávalo ako prímes do zlatých predmetov, aby mali výraznejšiu farbu.

rose-3494596_640

Ženy ale aj muži milovali a milujú krásne šperky. Vyjadrujú ušľachtilosť a prezentujú vkus majiteľa. Moderné šperkárstvo pokračuje v tomto trende a prispôsobuje svoje šperky dobe, módnym trendom a vkusu zákazníka. Strieborné retiazky ponúkajú široký výber samotných retiazok v rôznom prevedení. Dlhšie, kratšie, s príveskami, kamienkami. Sú dokonalo profesionálne spracované a vždy vyrobené z ušlachtilého striebra o predpísanej rýdzosti. Vyniknú ako doplnok vo forme retiazky na zápästí, v dekolte a moderná doba prináša aj varianty okolo kotníkov. Dopĺňajú ich vkusné prívesky, kamienky a drobné kryštály. Lahodia oku a duši každého z nás. Stačí si iba vybrať a tešiť sa z darčeka pre blízkeho.