Existujú situácie, keď nie je možné vylúčiť niekoho, ako je toxický spolupracovník. Toxické správanie môže mať formu:
Obviňovanie:  Prst je vždy nasmerovaný von. Každá situácia, nehoda, atď. je chyba niekoho iného. Ak je toxická osoba zacielená na vás, je to zvyčajne vaša chyba.
Obrannosť :S touto osobou je ťažké napredovať. Každá výzva sa stretne s „nie mojou chybou“ alebo „nemám s tým nič spoločné.“

podnikatelé

Pohŕdanie :Toto môže zahŕňať útoky, volanie a vyhrážky, alebo jemné znaky, ako napríklad zvinutie očí, sarkazmus alebo klebetenie. Táto osoba je neúctivá a podkopáva ľudí okolo nich.
Toxický spolupracovník môže vykazovať všetky alebo len jednu z týchto charakteristík. Určujúcim faktorom je, že ide o nepretržité správanie, ktoré brzdí pokrok
Buďte zraniteľní
Hranice sú kľúčom k zraniteľnosti. Prečistenie všetkých vašich myšlienok a pocitov na niekoho iného nie je zraniteľnosť.
Namiesto toho otočte prst smerom dovnútra a spoznajte svoje vlastné rany. Buďte zraniteľní sami so sebou, potom zvážte zraniteľnosť s niekým, komu dôverujete – milovaný partner, mentor, tréner, terapeut … Niekto, kto vás môže podporiť a udržať si zodpovednosť, keď pracujete na uzdravení rán.
Keď tieto rany uzdravíte, vezmete si seba, svoj tím a svoje podnikanie na úplne novú úroveň. Podniky môžu fungovať len na svojich lídrov. Čím viac budete pracovať na sebe, tým viac sa stanete vodcom a budete mať úspešný vplyv v rámci organizácie.

obchod

Pochopte, kde končí vaša zodpovednosť
Empatia, porozumenie, pozitívne myšlienky sú skvelé. Ale keď príde na rany niekoho iného, ​​nezabudnite, že ste zodpovední len za to, ako budete reagovať. Nie ste zodpovední za uzdravenie týchto rán.
Cieľom je byť zdrojom pozitívnej energie, nie rohože. Hranice sú opäť kľúčové. Je to v poriadku pre niekoho, kto sa cíti naštvaný alebo zranený. Nie je to však v poriadku, aby vás dali dole alebo očakávali, že im napravíte veci.
Udržujte ten prst namierený dovnútra, smerom k tomu, čo môžete ovládať, čo potrebujete, aby ste sa uzdravili a za čo ste skutočne zodpovední. Nemôžete zmeniť správanie iných ľudí. Môžete zmeniť len to, ako na to reagujete. Prevezmite zodpovednosť za svoje vlastné reakcie.