A takto sa dostávame ku koreňu problému, ako isto viete tá malá vecička plná možností a funkcií ovláda náš život ako herec v bábkovom divadle svoju bábiku. Náš život si zobrali pod svoju kontrolu nemilosrdné plechové, svietiace prístroje, ktoré s nami manipulujú ako sa im chce.

tablet

Míňame nespočetne veľa peňazí, aby sme mali novšiu, krajšiu, lepšiu a vyspelejšiu elektroniku, ale načo je to vlastne všetko dobré? Osobne nerozumiem ľuďom, ktorý si kúpia nový Iphone a už o pár mesiacov ho menia za ďalší, novší, väčší lenže načo? Čo bolo na tom „starom“ zlé, že si zaslúžil vymeniť po tak krátkom čase. Je to iba zbytočné plytvanie ako životným prostredím, tak aj vašimi finančnými prostriedkami.

elektronika

Elektronika začala ovládať nás život od našich základov, radšej zostaneme doma hrať počítačovú hru, akoby sme mali ísť s priateľmi von. Nevravím, že občas si niečo zahrať, na počítači alebo telefóne je zlé, ale tiež si myslím, že keď to začne byť pre vás dôležitejšie ako čokoľvek iné, začína ísť o celkom vážny problém.
Ľudia majú akoby prilepené ruky k svojim smartphonom, do ktorých pozerajú, nech sú kdekoľvek a dokonca s kýmkoľvek, čo je skutočne smutné, pretože už aj obyčajná jednoduchá komunikácia pre nás začala byť ťažká. Nemáme si medzi sebou čo povedať a komunikujeme spolu viac cez tieto prístroje ako osobne.
Aj napriek všetkým týmto veciam, nám veľmi zjednodušila život, pomohla nám niektoré veci veľmi urýchliť, čo dokonale vystihuje dnešnú uponáhľanú dobu. Na druhej strane zasa zostali ľudia veľmi pohodlní, všetko za nich spraví počítač alebo smartphone pár ťuknutiami. Nie som si istá, či je to veľmi dobre pre dnešnú, už aj tak veľmi lenivú a pohodlnú dobu.

mobil

Zmeniť tieto veci máme každý vo svojich vlastných silách a musíme si uvedomiť, že skutočný život je tam vonku a nie na displejoch našich elektronických zariadení.