Zvonové nohavice sa síce už pár rokov považujú za niečo, čo je mimo všetky módne trendy. V posledných mesiacoch, skôr dvoch rokoch, sa tieto nohavice, prevažne rifle, začali opäť objavovať nie len na módnych prehliadkach, ale aj v bežných obchodných reťazcoch. Pravdou je, že sa toho veľa ľudí nechytilo. Minimálne nie u nás a v okolitých štátoch. Ľuďom sa to zdá škaredé, pútajúce pozornosť, nelichotivé a podobne. Keď sa nad tým zamyslíme hlbšie, tak ako väčšina ikonických módnych trendov, aj tento má niečo do seba.
Aj keď ich možno neznášate, tu je zopár dôvodov prečo by ste mali svoj postoj prehodnotiť:

zip

  1. Sú pohodlnejšie ako klasické obtiahnuté rifle, ktoré sú teraz v móde. Máte v nich viac miesta a tým pádom aj pocit väčšej voľnosti.
  2. Lichotia postave. Áno, toto sa môže zdať ako veľmi nepravdepodobné, ale opak je pravdou. Opticky predlžujú a zoštíhľujú nohy a to je efekt, ktorý by odmietlo len málo žien.
  3. Nie je v nich tak teplo. Keďže neobopínajú celú nohu, tak noha má viac miesta a lepšie sa vetrá, preto vám v nich nebude horúco ani večer v lete.
  4. Sú zdravšie. Toto by mal byť silný argument pre mnohých z vás. Vďaka tomu, že nemáte dolné končatiny stlačené z každej strany, vaša lymfa môže lepšie odtekať z nôh do zvyšku tela.
  5. Ľudia, ktorí ich nosia, sú originálni. Toto je dôvod asi skôr pre odvážnejších z vás. Je to však skvelá alternatíva ku všetkým tým tonám obtiahnutých džínsov, ktoré teraz vidíme na každom.
  6. Nemusíte možno ani investovať. Stačí sa pohrabať v skrini vašej mamky a boli by ste prekvapení aké rôzne retro poklady by ste tam našli. Rifle kedysi boli podstatne kvalitnejšie, takže je pravdepodobné, že aj tie po vašej mamke ešte budú nositeľné.

džíny

Rozumiem tomu, že tento trend nie je pre každého. To sa však týka veľkej väčšiny oblečenia, ktorá nie je široko rozšírená medzi ľuďmi. O tom ale predsa móda je, nie? Vyjadriť seba, svoju osobnosť. Nebáť sa a trochu sa aj odviazať. Skúšať.