Bolesti chrbtice dnes trápia vysoké percento populácie. Existuje mnoho príčin tohto zdravotného problému. Ide najmä o sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, či obezitu. V neposlednom rade, však o stave našej chrbtice rozhoduje aj to, ako, respektíve na čom spíme. Ak i vy ešte stále používate matrac, ktorý si pamätá Máriu Teréziu, mali by ste ho čo najskôr vymeniť.

Posteľ s bielou posteľnou bielizňou a modrými vankúšikmi

Aby ste spali ako v bavlnke

Pokiaľ si kupujete matrac preto, aby sa vám lepšie spalo a chcete problémom s bolesťami chrbtice skôr predchádzať, je v podstate jedno, po akom kúsku siahnete. V dnešnej dobe je totiž väčšina nových matracov dostatočne kvalitná a šetrná k nášmu telu. Pokiaľ však bolesťami chrbtice už trpíte, je výber toho správneho matracu veľmi podstatný. Absolútne ideálna voľba je tvrdý matrac segum.sk, ktorý zabezpečí to, aby sa vaša chrbtica počas spánku nachádzala v tej správnej anatomickej polohe. Vďaka tomu môžete zabudnúť na ranné a neznesiteľné bolesti chrbta. Matrace z tvrdších majú vo všeobecnosti veľmi dobré ortopedické vlastnosti.

Tvrdý matrac je ideálny aj v iných prípadoch

Tvrdé matrace nie sú ideálnou voľbou len pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbtice. Niekomu sa na tvrdšom povrchu jednoducho spí lepšie. V tomto prípade teda môžete dosiahnuť naozaj kvalitný spánok bez iných pomôcok, ako sú napríklad tabletky. Tvrdý povrch je vo všeobecnosti lepší aj pre osoby trpiace nadváhou. Navyše vám takýto matrac vydrží dlhšie, pretože záťaž, ktorú naňho svojim telom vyvíjate, nespôsobí tvorenie preležaných miest.

Človek ležiaci na bielom matraci zakrytí plachtou

Ak zvyknete spávať v neprirodzeným polohách, teda napríklad na bruchu, ide taktiež o veľmi dobré riešenie. To isté platí aj pre tých, ktorí sa v noci často prehadzujú.
Poslednou kategóriou ľudí, ktorí by mali siahnuť po takýchto matracoch sú tí, ktorým počas noci zvyknú tŕpnuť nohy, ruky, alebo končeky prstov. Tento jav je vo väčšine prípadov spôsobený tým, že si niektorú z častí svojho tela priľahnete. Tvrdý podklad však zmierni tlak na danú časť tela.