Opätovné použitie
Keď renovujete nábytok u vás doma, pokušenie je vždy kúpiť, kúpiť, kúpiť a vyhodiť všetky staré veci. Čím viac však kúpite, tým viac odpadov vytvárate. Takže, keď nahradíte túto milovanú pohovku, kde ste strávili veľa útulných večerov alebo hojdacie kreslo, kde ste zvykli sedávať s vašim dieťaťom, nezabudnite, že všetko sa chystá na už pretekajúcu skládku, kde bude uskladnené niekoľko sto rokov. Lepším nápadom je preto opätovné použitie toho, čo už máte. Všetko, čo potrebujete je kreativita a predstavivosť.
Podľa Mia Lundstromovej, kreatívnej riaditeľky, Life at Home, IKEA , kľúčom je opätovné použitie toho, čo už máte, ale aby to bolo v inom kontexte. Môže to byť čokoľvek, od osvetlenia až po rámy na fotografie a obrazy. Znovu použite veci okolo domu a z nich urobte jednoduché dekorácie.
Cirkularita nie je len o recyklácii – je to tiež o rozšírení životnosti výrobku.

domy

Solárna energia
Interiérové ​​osvetlenie je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy, keď navrhujete svoj udržateľný, energeticky úsporný dom. Podľa dizajnérov interiéru je trvalo udržateľným dizajnom aj používanie osvetlenia, ktoré má najnižšiu spotrebu energie ako LED žiarovky alebo ekologicky šetrnú slnečnú energiu, ktorá využíva slnko ako prírodný zdroj energie. Slnečná energia môže byť v krátkodobom horizonte mierne drahá, ale z dlhodobého hľadiska je lacnejšie využívať tento zdroj energie.

solární panely

Šetrite vodu
Planéta vyčerpáva použiteľnú vodu a to je realita, pred ktorou už nemôžeme utiecť.  K úspore vody možno prispiesť aj tým, že robíte jednoduché veci, ako je vypnutie kohútika, kým si čistíte zuby, ktoré šetria 6 litrov vody za minútu. Mohli by ste tiež investovať do zariadenia na úsporu vody, ako sú vodovodné kohútiky, ktoré znižujú spotrebu vody o 40 percent. Napríklad kuchynské kohútiky IKEA, ako je ÄLMAREN, sú vybavené odvzdušňovačom kompenzujúcim tlak. V skutočnosti spoločnosť IKEA spolupracuje so švédskou spoločnosťou Altered na vývoji cenovo dostupnej trysky na úsporu vody, ktorá môže byť namontovaná na všetky bežné kohútiky, čo zákazníkom umožňuje znížiť spotrebu vody o viac ako 90 percent. Vodná dýza MISTELN by mala byť k dispozícii v auguste 2019 na všetkých trhoch IKEA.