Kabelka by Vás mala dopĺňať – Váš typ, postavu a celkovú osobnosť. Dnes sú moderné predovšetkým malé kabelky tzv. „crossbody“ – čiže cez plece. Ale nie každému sa hodia.kabelka.png

  1. Pre nižšie a objemnejšie dámyje vhodná kabelka stredných rozmerov. Vždy je ale dôležité, aby kabelka nemala príliš dlhé rúčky, pretože tieto opticky skracujú postavu a ťahajú ju smerom dole. Príliš malé kabelky takisto nie sú vhodné, dámy v nich pôsobia mohutnejšie. Takže stredná veľkosť s primeranou dĺžkou rúčky je tá správna voľba.
  2. Vysoké a štíhle dámy sa nemusia obávať ani malých ani väčších kabeliek. Ideálnou kombináciou môže byť malá kabelka cez plece v kombinácii s väčšou tzv. „city bag“ kabelkou, do ktorej umiestnime celý náš mini svet vrátane mobilov, toaletných taštičiek, mini nápoja atď.
  3. Dámy so širšími bokmi by mali uprednostňovať kabelky končiace mimo bokov. Vhodné sú kabelky končiace pod ramenami, prípadne hlbšie pod bokmi.
  4. Dámy s malým hrudníkom vedia kabelkou opticky zvýrazniť vrchnú časť tela. Ideálne sú kabelky pod ramená alebo kabelky nosené cez ruku.

Aj kabelku treba vedieť nosiť – prirodzene a zároveň štýlovo. Dnes už neplatí, že kabelka musí byť iba na pleci alebo v ruke. Aktuálny trend nám ukazuje štýl nosenia kabelky cez ruku. Pôsobí to elegantne a žensky. Vyskúšajte si ten pocit a zapáči sa Vám. Takisto aj crossbody nosená kabelka má svoje výhody.

Farba kabelky a doplnky

Trendy z minulosti, že kabelka a doplnky musia byť v jednej farbe  dnes už nie sú moderné. Jedinou výnimkou sú  mimoriadne spoločenské udalosti, kde to etiketa vyžaduje, ale na bežné praktické nosenie sa nemusíte obávať kombinácie farieb. Najradšej by sme mali tmavú kabelku, ktorá sa nám hodí ku všetkému, aby sme si nemuseli neustále prekladať veci.
Ale na druhej strane, kabelka nám zlepší náladu a dodá nám v daný deň originalitu. Preto je vhodné voliť výraznejšie farby kabelky najmä v zime, rozsvietia nám dni. Tmavé zimné doplnky pri nich vyniknú. Naopak v lete priam túžime po jasných alebo svetlých farbách. Biele sandáliky s pestrofarebnou kabelkou sú veselé a pristanú každej z nás.červená kabelka.jpg

Kabelka na danú príležitosť

Na spoločenské udalosti vždy volíme decentné malé kabelky do ruky, v ktorej budeme mať nevyhnutne potrebné veci. Nezabúdajme pri ich kúpe na dĺžku Vášho obľúbeného hrebeňa. Určite ho aj Vy vždy musíte mať poruke a v kabelke. Pri voľbe spoločenskej kabelky je zásada správne zladiť doplnky a väčšinou vždy v jednom farebnom odtieni. Menej je niekedy viac. Masívne ozdoby na kabelkách sú nevkusné a nepôsobia elegantne.
Podobne ako pri iných módnych kúskoch aj pri kabelkách platí – vkus a elegancia pristanú každej žene.