Obyvatelia Rue Cremieux majú už dosť času a vyzývajú mestskú radu, aby v určitých časoch obmedzila prístup.
Jeden dokonca spustil účet Instagram zaznamenávajúci všetky nežiaduce aktivity na ulici.
To ilustrovalo, ako by sa mohlo hľadanie dokonalého obrazu stať problémom, povedal cestovateľ blogger Kris Morton.

selfie

Obyvatelia požiadali mestskú radu, aby poskytla bránu, ktorá môže byť uzavretá v špičkách – vo večerných hodinách, vo víkendoch a pri východe slnka a západu slnka, keď dobré svetlo priťahuje ľudí, ktorí hľadajú perfektný obraz Instagram.
Jeden obyvateľ uviedol rozhlasovú stanicu Francúzsko Info: "Posedávame sa na to, aby sme jedli a hneď vonku máme ľudí, ktorí robia fotky, rapperov, ktorí majú dve hodiny natočiť video priamo pod oknom alebo bachelorette strany, ktoré kričajú na hodinu." Úprimne povedané, je to vyčerpávajúce.

Pani Mortonová pre BBC News uviedla, že počas návštevy krásy na Islande, Benátkach a Machu Picchu, Peru, zaznamenala veľa neprijateľného správania od užívateľov služby Instagram.
"Tam som sa zastavil a stával som sa na prehliadku so svojím priateľom a poukázal na príklady každého klišé Instagram, ktorý sa robí súčasne pozdĺž terasy tam," povedala.
"Stáli sme a čakali na pár minút, zatiaľ čo žena mala svojho mužského spoločníka, ktorý mal desiatky fotografií v rôznych pózach, blokoval celú cestu predtým, než som sa zhoršil a len som prešiel pred kamerou, aby som sa dostal."
Ale pani Mortonová povedala, že to bolo na vine ľudia skôr ako app.
"Len fotografovanie pre Instagram nie je problém a ak to inšpiruje ľudí cestovať a vidieť svet, to môže byť skvelá vec," povedala.

paříž

"Ale narušenie súkromného vlastníctva, hogging fotografie, takže nikto iný si ich môže vychutnať alebo si vziať svoj vlastný obraz, zatiaľ čo pózuje pre 100 rôznych záberov, alebo sa odváža cez zábradlie alebo off-trail pre lepší výstrel práve nie sú v poriadku.
"Instagram preč – ale urobte to s určitou spoločnou zdvorilosťou a úctou k majiteľom nehnuteľností, kolegom návštevníkom a životnému prostrediu."