Vodič sa môže opýtať cestujúceho, ktorý je príliš mladý na preukaz totožnosti, a má pokyn, aby zrušil cestu, ak sa ukáže, že to tak je. (Odmietnutie cesty nebude mať vplyv na hodnotenie vodiča, tvrdí spoločnosť.)
 
Rival Lyft zaujal podobný postoj. Majitelia účtov Uber a Lyft, ktorí nechali neplnoleté osoby bez sprievodu riskovať stratu účtov.

aplikace
 
Skutočnosťou je však to, že niektorí rodičia sú ochotní porušiť pravidlá samotných služieb zdieľania jazdy. Nechajú svoje neplnoleté deti jazdiť s Uberom alebo Lyftom – obyčajne ak zdieľajú túto jazdu s priateľmi – ale niekedy aj keď cestujú sami. A vzhľadom na to, koľko mladších tínedžerov jazdí aj sólo, niektorí vodiči sú zjavne aj iní.
 
Rodičia môžu mať pocit, že nemajú lepšie alternatívy. Iste, obávajú sa bezpečnosti, ale ocitajú sa v rovnováhe svojich záujmov s určitými skutočnosťami. Sú uviaznutí v práci, povedzme, a potrebujú deti, aby sa vyhodili alebo zdvihli v škole alebo nejakej inej činnosti. A bez zjavného miesta, kam ísť, sa obrátia na Uber alebo Lyft, alebo možno na jednu zo spoločností objavujúcich sa po celej krajine, ktoré ponúkajú služby spojené so spolujazdcom, ktoré sú špeciálne určené na prepravu mladších detí , zvyčajne za vyššiu cenu.
 
Školy samotné zápasia s týmto záhada a môžu zabrániť výpadkom Uber-Lyft na školských pozemkoch, z bezpečnostných dôvodov a niekedy aj z dôvodov premávky.
 
Modelová politika zavedená asociáciou New Jersey School Boards Association sumarizuje požiadavky na dohľad nad študentmi v čase prepúšťania.
 
"Väčšina príkladov procesu dokumentácie … zahŕňa okres, ktorý vyžaduje mená a kontaktné údaje osôb oprávnených vyzdvihnúť študenta," napísal NJSBA. „V rámci takejto politiky alebo postupu by schvaľovanie služby zdieľania jazdy pre študentov nebolo v súlade s politikou predstavenstva.“
 
taxi

Cestujte ako balenie
 
Ako slobodná matka žijúca v Mission, Texas, Jamie Goodwin Barnett vidí výhody Uber a Lyft pre deti. "Je ťažké žonglovať aktivity a rozpis teenagerov," hovorí.